Isı yalıtımı diğer adıyla apartman mantolama da dikkat edilmesi gerekenler.

Isı yalıtımı diğer adıyla apartman mantolama da dikkat edilmesi gerekenler. Mantolama kelimesi aslında güzel bir tabir apartmanınızı veya müstakil konutunuzu gerekli malzemelerle baştan aşağı sararak ısı yalıtımı sağlamayı amaçlıyor. Fakat çok mu doğru yapılıyor hadi apartmana mantoyu giydirdin nerede bunun atkısı nerede eldiveni beresi! Tabi işin esprisi bu ama doğruluk payı olan esprisi!  Apartman ısı yalıtımı yapılır..
DEVAMINI OKU

Emlak Konut GYO’nun “Düşler Vadisi Riva” projesi satışta

Emlak Konut GYO güvencesiyle Galatasaray’ın Riva arazisinde hayata geçirilecek Düşler Vadisi Riva satışa sunuldu. Çevre ile uyum içinde tasarlanan villaları 1 milyon 100 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunan Yılmaz İnşaat, projenin ilk etabında 509 villa inşa edecek Emlak Konut GYO güvencesiyle Galatasaray’ın Riva arazisinde hayata geçirilecek Düşler Vadisi Riva, Riva’nın doğal yapısı korunara..
DEVAMINI OKU

Türkiye'de 2016'da 1.3 milyon konut satıldı!

2016 yılı konut satış istatistikleri, bugün TÜİK tarafından açıklandı. Verilere göre, Türkiye genelinde 2016 yılında 1 milyon 341 bin 453 konut satıldı..   TÜİK, 2016 yılı konut satış istatistiklerini açıkladı. Buna göre, Türkiye genelinde 2016 yılında 1 milyon 341 bin 453 konut satışı gerçekleşti. Konut satışları 2016'da, 2015'e göre yüzde 4 arttı.   İstanbul 232 ..
DEVAMINI OKU

“TAPU HARÇLARI VE EMLAK VERGİSİ DÜŞÜRÜLMELİ”…

Gayrimenkul Uzmanı Köksal Ünal, bir defalık “değer artışı affı ile gayrimenkullerin gerçek değerine getirilmesi koşuluyla tapu harçları ve emlak vergisi oranlarının düşürülmesini önerdi. Ünal: “Yıllık emlak vergisi  tapu bedeli üzerinden binde 1-2 civarında olabilir”…   Etimesgut Emlak Müşavirleri Derneği Başkan Yardımcısı  Köksal Ünal, “..
DEVAMINI OKU

İNŞAAT, EKONOMİNİN LOKOMOTİFİ OLMAYA DEVAM EDECEK…

Aymor Grup Yönetim Kurulu Üyesi Kürşat Ayhan: “İnşaat sektörü ekonomimizin lokomotifidir ve böyle olmaya da devam edecektir” 15 Temmuz darbe girişimi ile ortaya çıkan durum, Türkiye’nin kredi notunun düşürülmesi ve diğer olumsuzluklara rağmen konut satışlarında Eylül ayında yaşanan patlama, Türkiye ekonomisinin büyümeye ve inşaat sektörünün de ekonomiye lokomotif olm..
DEVAMINI OKU

Ev alacaklar dikkat!

Ev alacaklar için yeni dönem başladı. Konut kredilerinin oranı satış bedelinin yüzde 80’ine çıkarıldı. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (BDDK) Resmi Gazete’de bugün yayımlanan yönetmelik değişikliğiyle beraber konut alımında da yeni dönem başladı Bundan böyle konut edinmek amacıyla kullanılacak kredilerde konut değerinin yüzde 20’si peşin olarak verilebilecek. Daha önce kredide peşinat oranı yüzde 25 olarak uygulanıyordu. Bugü..
DEVAMINI OKU

Gayrimenkul Satacaklar Dikkat !

Hisseli gayrimenkul satışların birinde dikkat çekici bir durum yaşandı. Ön alım hakkı gereği, hissedara haber verilmesi gerekirken bu yapılmadı. Gayrimenkulü alan kişi ise, hak sahibine daha yüksek bir bedelle ‘teklifde' bulundu. Uzmanlar, bu durumun yeni bir kazanç kapısı olarak kullanılmaya başlandığına işaret etti.   İletişim uzmanı Sema Mete'ye, anne ve kardeşlerine vefat eden babalarından bir bina kaldı...
DEVAMINI OKU

KDV Geri Alınabilecek mi ?

Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Şahin, tüketicilerin konut kredisi kullanarak aldıkları daire için ödedikleri KDV'yi geri alabileceklerini söyledi. Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Mahmut Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, vatandaşların ev sahibi olabilmek için konut kredisi kullandıklarını hatırlatarak, kredi kullanıldığında 150 metrekarenin altındaki evler için çekilen tutarın yüzde 1..
DEVAMINI OKU

Ev Alacaklar Dikkat !

Bakanlar Kurulu, 150 m2'nin üzerindeki konutlar için yüzde 18 olan KDV oranını yüzde 8'e indirdi. Kararla KDV oranlarının tespitine ilişkin karara eklenen geçici bir maddeyle, konut teslimlerinde yüzde 18 olarak uygulanan KDV'nin 31 Mart 2017'ye kadar yüzde 8 olarak uygulanması hüküm altına alındı. Yetkililer, konut teslimlerinde yüzde 1 ve yüzde 8 olarak uygulanan KDV oranlarında herhangi bir deği..
DEVAMINI OKU

İLK SOSYAL EMLAK İLAN SİTESİ

Dünyanın ve Türkiyenin ilk Sosyal Emlak Medyasını sunmaktan dolayı çok heyecanlıyız. EN BABA SOSYAL EMLAK İLAN SİTESİ… Emlakçı baba ( www.emlakcibaba.com ) sitesinde verilen ilanlar Kendisi bir Sosyal Medya sitesi olan Emlakçı Babada paylaşabileceğiniz gibi diğer Sosyal Medya Mecraları ile entegre bir şekilde Paylaşılabilmektedir.  Kendine özgün tasarımı ile Kolay ve Hızlı Kullanım sunan Emlak&c..
DEVAMINI OKU